Green taxes - pakiet rozwiązań

to pakiet rozwiązań prawno-podatkowych

Podatki i opłaty
Image is not available

Ideą Green Taxes są ulgi, obniżanie podatków oraz legalne optymalizacje. W ramach pakietu wprowadzane są jednak również dodatkowe daniny. Mają one na celu promowanie ekologicznych i prozdrowotnych wyborów wśród konsumentów i firm. Poprzez wyższe opłaty za produkty szkodliwe dla środowiska i ludzkiego zdrowia, zachęca się do rezygnacji z nich lub korzystania z alternatywnych rozwiązań.

Obciążenia fiskalne

wprowadzone w ramach pakietu green taxes

Warto uwzględniać aktualne i zapowiadane obciążenia fiskalne związane z green taxes w swoich planach biznesowych. Mogą się one przełożyć na ostateczną cenę oferowanych produktów i usług, a co za tym idzie ich rynkowy sukces.

Zachęcamy również do kontaktu z naszą kancelarią. Doradcy podatkowi TAX-ES pomogą Państwu zidentyfikować ryzyka oraz znaleźć rozwiązania pozwalające obniżyć koszty związane z obowiązywaniem „zielonych podatków”.

Opłata opakowaniowa

Danina nakładana za wprowadzenie na rynek produktów w określonych rodzajach opakowań. Jej celem jest promowanie opakowań przyjaznych dla środowiska i ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych.

Opłata unijna
„plastic tax”

Mechanizm sankcyjny w Unii Europejskiej, zobowiązujący kraje członkowskie do płacenia za niespełnianie celów recyklingu odpadów opakowaniowych.

Opłata
cukrowa

Opłata nakładana na producentów napojów słodzonych, której celem jest ograniczenie ich spożycia i poprawa zdrowia publicznego.

Zdaj się na ekspertów

Współpraca z kancelarią podatkową to inwestycja, która może przynieść wymierne korzyści finansowe, pozwalając na efektywne wykorzystanie możliwości oferowanych przez pakiet Green Taxes. Warto więc już teraz rozważyć skorzystanie ze wsparcia kancelarii podatkowej, aby przygotować swoje przedsiębiorstwo na nadchodzące zmiany i maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki oferują nowe regulacje podatkowe.